Багато-багато років тому користувався ломаним Dreamveaver’ом 8 від Macromedia. Це було так давно, що ще оця “Macromedia” існувала, а потім її перекупила Adobe, щоб не дісталася корпорації Google))
Візуальний редактор -- річ зручна але дуже розслабляє. Ще тоді зауважив, що просто не тримається в голові код, який потрібно писати, бо редактор це робе за тебе. Тому вирішив користуватися редакторами з підсвіткою коду без візуалізації та підказок. Так кілька років користувався нотпадплюсплюсом.
Років 2-3 тому знайшов непоганий редактор Codelobster, безкоштовний, зручний редактор коду; паралельно використовував notepad++ і SublimeText2.
А вже у цьому році вирішив остаточно використовувати редактори без допоміжних кнопок, подивився такі програми, як Brackets, SublimeText3 та ще кілька примітивних на кшталт DPad та Akelpad. Обрав для роботи Atom; усе в ньому сподобалося, але помітив один баг, який перекреслив усе позитивне враження. Саме тому вчергове довелося шукати альтернативу.
Atom -- розробка GitHub, вбудована можливість роботи з цим сервісом.
Visual Studio -- форк (відгалуження, виделка) від компанії Microsoft, себто вони взяли готові напрацювання GitHub і внесли правки, які вважали більш корисними.
Порівняння суб’єктивне і не глибоке. За основу взято інтерфейс з усталеним налаштуванням, себто програма одразу після встановлення і без додаткових втручань. Одразу зауважу, що Visual Studio встановив паралельно після Atom’а, тому можливо стандартні опції були запозичені від “батька”.
Інтерфейс
- В інтерфейсі Atom’а зручно зроблено 2 горизонтальні кнопки, які відкривають/приховують дерево документів та додаткову праву панель; задумка просто цяця! Англійська мова. Неочевидність налаштувань гарячих кнопок, опція “зберегти усе” (усі відкриті документи) відсутня!
- У Visual Studio ліва панель (дерево документів) відкривається за допомогою кнопки "провідник". Одразу встановлено Emmet, та Maps (візуальна навігація документом як у СублаймТекст)! Російська мова. Легко налаштовуються гарячі кнопки. Присутня стандартна “віндовська” опція -- якщо затиснути Control і клікнути на лінк, то посилання буде відкрите у сусідній вкладці; зручно, у Codelobster теж це є, а от в Atom’і така можливість відсутня.
- У Visual Studio коли робиш згортання багаторядкового коду в один видно початок та кінець, в Atom’і видно тільки початок. Visual Studio пропонує більш наочний та зручний варіант: <header>... код ...</header>. Atom: <header>... код ...
- У Visual Studio можна перетягувати рядок коду (і додатково дублювати), в Atom’і ні.
- В Atom’і можна клонувати рядок коду (Control + Shift + d), у Visual Studio ні.
- Що не зручно в обох редакторах -- не показує шлях активного документа, показує тільки назву, а щоб побачити шлях -- тре підводити курсор до вкладки.
Пакети (розширення)
- Atom пропонує з десяток рекомендованих, решту тре переглянути та підібрати на офіційному сайт.
- Visual Studio також пропонує рекомендовані, плюс є усі можливі. На даний час відсутній LiveStyle (розширення від розробника Emmet, що дозволяє бачити у браузері зміни, які зроблені у коді), це суттєвий мінус; але можливо є щось схоже.
Швидкість роботи і баги
Visual Studio однозначно виграє за швидкістю роботи.
Приклад: відкрив в Atom’і компресовану бібліотеку jQuery і почалися гальма, працювати з таким файлом було незручно (у Codelobster теж були гальма). У Visual Studio жодних затримок у відкритті чи роботі з таким самим файлом немає!
Баг Atom’а -- після 300 рядків CSS-коду курсор починає стрибати з одного рядку на інший, а лікує це на нетривалий час тільки перезавантаження редактора.