Чи існують домовики-лісовики-водяники з точки зору психіки?

Основна філософія психоаналіз 432

Знов на філософію тягне.

З одного боку -- різноманітні “видіння домовиків” пов’язані з душевним станом людини, тобто якщо я принципово не вірю в різних домовиків-лісовиків-водяників -- то і ніколи їх не побачу, а якщо вірю -- то рано чи пізно “щось таке” мені привидиться (тобто буде думати, що побачив). 

З іншого боку -- можливо психологічний стан людини дозволяє їй бачити те, що не бачать інші люди, адже якщо переважна (майже абсолютна) більшість людей не бачить рухи повітря, то це не означає, що повітря не рухається.

Людина доти, доки не дізнається, що повітря -- це не пустота, а така ж матерія, як і земля, дерева, каміння -- у це не вірить, і над цим не думає; сама психіка людини робить повітря невидимим.

Інший приклад -- гіпноз!

Є наївні люди, які вважають, що не піддаються гіпнозу. Сміх та й годі!

Усі люди піддаються гіпнозу, але є чинники, які сприяють потраплянню до гіпнотичного стану, і є чинники, які навпаки блокують такий стан, але підвладні гіпнозу усі.

Які чинники блокують?

Скептицизм та недовіра, тобто підсвідомість бореться з гіпнозом, світосприйняття блокує, хімічні елементи в крові -- той самий чоловічий гормон (тестостерон) чи гормон страху (адреналін). 

Найпростіший доказ того, що кожна людина може впадати у транс -- монотонна робота, якщо довго робити якусь постійну роботу -- відчуття людини притупляються, якщо сильно перевтомитися -- людина засинає, а якщо не засинає, то таку людину називають зомбі, бо вона слабо на все реагує, а якщо людина, наприклад, довго йде чи довго біжить, то тут вже сумнівів ніяких немає -- думки сплуталися, організм працює на автоматі.

Тобто людська психіка (підсвідомість) може відкривати, або закривати доступ до навколишнього -- до тих самих домовиків-лісовиків-водяників, якщо переконати самого себе, що їх немає, то навіть, якщо вони і з’являються перед тобою -- ти їх не бачиш, або ж навпаки -- психіка сама проектує цих домовиків, тобто людина баче те, що хоче бачити.