Діаспора нам допоможе?

Основна філософія політика 411

Ні, не допоможе.

Це ілюзія, що нас всі люблють і хочуть нам добра.

Коли людина покидає свій дім, то повернутися навряд чи захоче, якщо на новому місці їй ліпше (заможніже, комфортніше, спокійніше, безпечніше). Тим паче, що цій людині не захочеться якось допомагати людям, які, цілком можливо, і спричинили її втечу. 

Ішна причина, чому не захоче допомагати -- люди інші. Є ж суттєва різниця між російськими аристократами, які покинули російську імперію в жалобі і росіянами, які захопили владу в цій імперії, між українцями, які воювали за незалежність України, та військовиками, які носять форму царської армії та спілкуються між собою російською. 

Та й з якої радості мали би допомагати?

Маю певну кількість знайомих, товаришів чи колег, які мешкають за кордоном, чи народилися там чи переїхали, то Україна для них -- абсолютно пустий звук. Якісь мінімальні емоції викликають спогади, на кшталт: “файно було в селі в дитинстві”, “бракує сала українського”, “горівки би випив” і все.

Коли ми позбудемося ілюзій? Нас ніхто не любе, маловірогідно, що поважає, скоріше за все -- або ненавидять, або ми усім “їм” просто є байдужі!