10 листопада, нарешті це сталося — я перейшов на лінукс!

Dev IT комп’ютер лінух 447

Спроби почалися дуже давно. Коли ще дерева були великі, а я пішки ходив під стіл (орієнтовно у 2003 році) до рук потрапив “кнопікс”! Це зара нікого лівсіді не здивуєш, а на той час це був неймовірний прорив! Наскільки мені відомо — це єдиний дистрибутив на той час, який дозволяв запустити лінукс під віндою навіть без встановлення.

Графічна оболонка кедеє (здається ще 2) вразила своєю красою та зручністю інтерфейса. Але багато речей були незрозумілими, інформації було обмаль і на кілька років я про лінукс забув. Хоча сам диск з тим кнопікс-лінуксом викинув буквально кілька місяців тому)

Кілька років поспіль зробив нову спробу почати користуватися суто лінуксом, а згодом це почало повторюватися регулярно) Спершу то був “убунту”, потім “мандріва”, потім "федора", “паппі-ру”. Останній, до речі, час-від-часу використовував, бо це теж був надлегкий лівсіді дистрибутив; просто щоб миттєво завантажити операційну систему і посидіти в інтернеті. Паппі (і версія паппі-ру) завантажується повністю в оперативну память, використовуючи при цьому якісь смішні 64+ мегабайти) Дуже приємна штука, мінімалістична, з графічною оболонкою гном-2 і на базі Арча.

10 років тому нічого не муляло, коли використовував піратський віндовс та нулені скрипти, хоча останніх було не так уже й багато. Переважно то було не зовсім чесне використання комерційної ліцензії — купляв ліцензію за 50 баків, а використовував систему, яка коштує 100 (сабдрімер, привіт))).

Але з часом це почало муляти, до того ж використовував вінду з 2 причин — фотошоп та “сталкер”, в який інколи бавився. Дизайном дуже давно не займаюся, то переважно це була зміна розміру картинок та їх оптимізація)))

На свій тазік замість вінди встановив 64-бітний Solus з оболонкою MATE. На розкладушку поставив легкий і перший за популярністю на сайті дистровоч — 32-бітний MX з легкою оболонкою Xfce. Поставив не перші-ліпші, а ті, які найбільше сподобалися після двотижневих тестів.

Протестував: OpenSUSE з графічною оболонкою Gnom-3, ArcoLinux, Manjaro, Puppy (Slackware 14.1), antiX, Mint, Lubuntu, SparkyLinux.

Система запускається і працює візуально у 2-3 рази швидше за віндовс-7. Переваг є ще більше, можливо напишу про них в окремому пості.