Вебфреймворк. Не CMS. Відміннясть вебфреймворка від CMS у тому, що в останній є уже готовий базовий функціонал, а у вебфреймворка "голий сайт". Є тільки адмін-панель, за допомогою якої і налаштовується структура та шаблони.
Історія
Історія AVECMS почалася більше 12 років тому (у 2007 році) з пропрієтарної німецької системи cpengine; звідти і "народна" назва системи -- "ангіна". Розробники покинули свою роботу і зосередилися на іншому продукті -- повноцінному інтернет-магазині Koobi, який теж з часом покинули. А от системою cpengine зацікавилися кілька розробників з країн колишнього СРСР: Україна, Росія, Білорусь, які переписали ядро, залишивши тільки саму ідею -- мітку, яка виконує закладену в неї задачу, наприклад, виводе блок тексту, анонси з документів тощо. А також таку характерну особливість "ангіни", як "запит", який дозволяє за допомогою графічного інтерфейсу описати вибірку, яку потрібно зробити; наприклад, вивести анонси кількох пов'язаних між собою документів.
Першим офіційним розробником AVECMS був росіянин Arcanum, який і назвав своє дітище у свою ж честь. Розшифровується абревіатура якось на кшталт "Арканум Веб Енжин". Потім основним розробником став українець Yesvik, згодом білорус Reimax, якого замінив на цій почесній посаді москвич MadDan =)
На початку система була написана з використанням кодування windows-1251 (кирилиця), але з ростом популярності серед веб-девелоперів не тільки з країн колишнього СРСР, Reimax переписав на utf-8. Це була версія 2.08 і рік, здається, 2012.
У кінці 2012 на самому початку 2013 року з'явилася на світ версія AVECMS 3.0 реліз кандидат 1, фундатором якої був MadDan. І з того моменту та й досі він і є основним розробником системи. На даний момент (квітень 2020) поточна версія 3.26.
Система мала (і напевно має досі) форки. Свого часу на сайті "овердоз" викладали різні збірки. А також відомо, що був офіційний мультисайтовий форк -- yoursystem. Відомо також, що на базі AVECMS Reimax створив свою систему для обліку -- AVECRM.
Недоліки
- Неадаптивна адмін-панель. У 2020 році це мало б бути маст-хейв; смартфони рулять.
- Неперехрестна мультимовність. Хоча документ іншою мовою і прив'язується до документа осовною мовою, це є номінальним. З цього слідує і ще один недолік -- неможливо створити документ іншою мовою, не створюючи документ основною.
- Величезний вибір можливостей занадто рослабляє веб-девелоперів і вони часто-густо роблять прості речі дуже неординарними методами.
- Відсутність офіційної документації. Багато хто з розробників писав чи пише свою документацію, але її треба довго шукати.
Переваги
- Український переклад адмінки. ^_^ Я його зробив багато років тому і досі беру участь в українізації. Чеський переклад зробила UnKnown (дякую!), польський JoeSumb (дякую!). Є ще болгарський переклад системи.
- Можливість редагувати основний шаблон і шаблон рубрик безпосередньо в адмінці. Використовуються мітки, на кшталт [ tag:title ]
- Field (поля) -- можливість налаштувати фрагмент шаблону. Наприклад, поле "багаторядкове" -- блок з візуальним редактором, чи поле "зображення (мега)" -- блок з фотогалереєю ецетера.
- Розподіл прав користувачів. Можна налаштувати доступи з різними правами абсолютно для всього.
- Автогенерація ЧПУ та можливість кастомізації, наприклад, таке: назва-категорії/назва-сторінки.хтмл
- Якісно зроблене кешування.
- Можливість використання php-коду і можливість заборони на його використання у шаблонах.
- Можливість створення віджетів для вставки у документ, шаблон рубрики чи шаблон сайту, у тому числі візуальних.
- Можливість швидкого створення бекапу та відновлення його.
- Потужний інструмент -- "запити", за допомогою якого можна зв'язувати, сортувати та робити вибірки з різних документів.
- Розлоге API.
- Швидка робота самого сайту.
- Мій сайт працює на AVECMS.
- GNU GPL =)