Atom чи Visual Studio

Dev комп’ютер 903

Багато-багато років тому користувався ломаним  Dreamveaver’ом 8 від Macromedia. Це було так давно, що ще оця “Macromedia” існувала, а потім її перекупила Adobe, щоб не дісталася корпорації Google))

Візуальний редактор -- річ зручна але дуже розслабляє. Ще тоді зауважив, що просто не тримається в голові код, який потрібно писати, бо редактор це робе за тебе. Тому вирішив користуватися редакторами з підсвіткою коду без візуалізації та підказок. Так кілька років користувався нотпадплюсплюсом. 

Років 2-3 тому знайшов непоганий редактор Codelobster, безкоштовний, зручний редактор коду; паралельно використовував notepad++ і SublimeText2.

А вже у цьому році вирішив остаточно використовувати редактори без допоміжних кнопок, подивився такі програми, як Brackets, SublimeText3 та ще кілька примітивних на кшталт DPad та Akelpad. Обрав для роботи Atom; усе в ньому сподобалося, але помітив один баг, який перекреслив усе позитивне враження. Саме тому вчергове довелося шукати альтернативу.

Atom -- розробка GitHub, вбудована можливість роботи з цим сервісом.

Visual Studio -- форк (відгалуження, виделка) від компанії Microsoft, себто вони взяли готові напрацювання GitHub і внесли правки, які вважали більш корисними. 

Порівняння суб’єктивне і не глибоке. За основу взято інтерфейс з усталеним налаштуванням, себто програма одразу після встановлення і без додаткових втручань. Одразу зауважу, що Visual Studio встановив паралельно після Atom’а, тому можливо стандартні опції були запозичені від “батька”.

Інтерфейс

  • В інтерфейсі Atom’а зручно зроблено 2 горизонтальні кнопки, які відкривають/приховують дерево документів та додаткову праву панель; задумка просто цяця! Англійська мова. Неочевидність налаштувань гарячих кнопок, опція “зберегти усе” (усі відкриті документи) відсутня!
  • У Visual Studio ліва панель (дерево документів) відкривається за допомогою кнопки "провідник". Одразу встановлено Emmet, та Maps (візуальна навігація документом як у СублаймТекст)! Російська мова. Легко налаштовуються гарячі кнопки. Присутня стандартна “віндовська” опція -- якщо затиснути Control і клікнути на лінк, то посилання буде відкрите у сусідній вкладці; зручно, у Codelobster теж це є, а от в Atom’і така можливість відсутня.
  • У Visual Studio коли робиш згортання багаторядкового коду в один видно початок та кінець, в Atom’і видно тільки початок. Visual Studio пропонує більш наочний та зручний варіант: <header>... код ...</header>Atom<header>... код ...
  • У Visual Studio можна перетягувати рядок коду (і додатково дублювати), в Atom’і ні.
  • В Atom’і можна клонувати рядок коду (Control + Shift + d), у Visual Studio ні.
  • Що не зручно в обох редакторах -- не показує шлях активного документа, показує тільки назву, а щоб побачити шлях -- тре підводити курсор до вкладки.

Пакети (розширення)

  • Atom пропонує з десяток рекомендованих, решту тре переглянути та підібрати на офіційному сайт. 
  • Visual Studio також пропонує рекомендовані, плюс є усі можливі. На даний час відсутній LiveStyle (розширення від розробника Emmet, що дозволяє бачити у браузері зміни, які зроблені у коді), це суттєвий мінус; але можливо є щось схоже.

Швидкість роботи і баги

Visual Studio однозначно виграє за швидкістю роботи.

Приклад: відкрив в Atom’і компресовану бібліотеку jQuery і почалися гальма, працювати з таким файлом було незручно (у Codelobster теж були гальма). У Visual Studio жодних затримок у відкритті чи роботі з таким самим файлом немає! 

Баг Atom’а -- після 300 рядків CSS-коду курсор починає стрибати з одного рядку на інший, а лікує це на нетривалий час тільки перезавантаження редактора.