Автоматичне монтування у лінуксі

Основна лінух 118

На ноуті, яким зараз користуюся, встановлено 11 вінду. Оскільки вінда потрібна для дуже вузькоспецифічних задач (але потрібна), то поставив паралельно Манджаро Лінукс і зарезервував додатковий розділ для обміну файлами; щоб був доступ і з вінди і з лінукса. Вінда його розпізнає, як "диск D" та одразу монтує. Задача -- зробити цей розділ у лінуксі активним одразу після завантаження.

// дивимося дані про усі розділи
sudo blkid 
// розділ, який нам потрібен
/dev/nvme0n1p7: LABEL_FATBOOT="REMOVE-DATA" LABEL="REMOVE-DATA" UUID="2A6D-EE34" BLOCK_SIZE="512" TYPE="vfat" PARTUUID="ff04f573-02ff-764a-b2b6-025bf17c16c4"
// редагуємо 
nano fstab.txt
// прописуємо рядок
UUID=2A6D-EE34 /home/duncan/RemoveData vfat defaults 0 0
// після перезавантаження стане так:
UUID=2A6D-EE34 /home/duncan/RemoveData vfat rw,notail,relatime 0 0

Вуаля! Тепер є розділ, який видно і з віндовса, і з лінукса. Файлову систему ліпше було зробити ntfs, але маємо що маємо)

Додаткове пояснення щодо монтування. Для того, щоб можна було у лінуксі підмотнувати цей розділ, необхідно створити папку, куди він буде монтуватися. У моєму випадку це папка RemoveData, яку створив у домашній директорії "/home/duncan". Команда blkid показала назву розділу (REMOVE-DATA), ідентифікатор (2A6D-EE34) і тип файлової системи (vfat), який там використовується. Рекомендовано використовувати саме ідентифікатор розділу (2A6D-EE34), а не шлях (/dev/nvme0n1p7).