Що влада мала би зробити першочергово

Основна економіка політика соціологія 1083

Найперше звернути увагу на мову

Коли люди кажуть, що мова не є важливою для існування держави -- вони або не розуміють, про що кажуть, або відверто брешуть. 

Простий приклад: якщо у двох сусідніх країнах користуються однією мовою, в одній з цих країн добре розвинене друкарство, а в другій гірше, то перша країна матиме дуже і дуже хороші прибутки.

І приклад стосується тільки друкарства, а ще купа купезна суміжних галузей. Ніхто не зауважив, що більшість реклами на укртелебаченні є з Росії?

  • субсидії та пільги на друковану продукцію в Україні, особливо, якщо вона українською мовою
  • конкурси та премії українським авторам, щоб люди мало змогу писати та отримувати кошти за свою творчість, щоб менше було різного роду карп
  • державні замовлення на кінематограф, щоб серіали та фільми не привозилися з росії, а робилися тут у нас (скільки можна показувати по телебаченню фільми про “доблесний смерш”… де серіал про упа? де фільми про козаків?! де кіно про простих українських людей?!!)
  • 50 % музики по радіо має бути українською (будуть розповідати про те, що стільки музики немає?.. ггг… через пів року-рік вона з’явиться)

Політика

Тільки кілька слів

  • федеральний устрій держави (1, 2)
  • військова реформа
  • грошова реформа (ну які “копійки”?!. чому ж не флоріни, наприклад?)
  • виборність та звітність депутатів, суддів, поліцаїв, усіх голів, багатьох чиновників

Релігія

З точки зору державництва -- має бути одна державницька церква, хай це буде греко-католицька, првославна автокефальна, православна, баптистська чи ще якась, але з керівником в Україні. Звісно, що демократії це суперечить, має бути вільний вибір. Так, певною мірою суперечить (у нас же демократичне суспільство), але ми живемо не в сполучених штатах, ми живемо між європою та азією, тому і демократія тут має бути своя. Якщо мені скажуть, що це тяжко зробити -- буду довго сміятися

Економіка

Головний принцип економіки для її хорошого розвитку -- менше податків + менше держава пхає свої пальці до виробників. Якщо чесно, мене дивує, чому ми вдягаємося в китайський одяг, їмо польське фальшиве м’ясо, користуємося малайзійською та тайваньською технікою, користуємося російським газом (у нас електрики немає?.) та нафтою. І чи невже Україна може еспортувати тільки вугілля, зерно та шльондр?

Соціальний захист, медична реформа

Медицина має бути і безкоштовною і страховою.

Мінімум медичного обслуговування мусово має бути безкоштовним -- дільничі терапевти (сімейні лікарі) і швидка допомога, все решта -- платним, тобто страхова медицина. Це максимально зменшить чванство усього медичного персоналу, починаючи від різного роду санітарів, закінчуючи лаборантами та лікарями. Плюс недержавний контроль за державними (тобто майже усіма) лікарнями. 

Вас не дивує аптека та стоматологічний кабінет на кожному кроці? Мене ні, бо купа нових спеціалістів виходе з медуніверситету, інституту, колегіуму -- і всі вони шукають роботу, тому і хабарництво, тому і визиски пацієнтів. 

Обов’язкове страхування усіх людей, або людина сама страхується в тій компанії, яка їй до вподоби, або ж держава страхує людину в державній страховій компанії. Це зменшить соціальне напруження, якщо людина втрачає роботу, майно чи ще щось — вона отримає більш-менш нормальні кошти

І що? Невже це складно зробити? Ні, не складно, тільки “нафік тре”, в скаламученій воді легше красти