css шаблонізатор

Основна css історія 597

У 2011 році почалася "епоха css-шаблонізаторів". Першим був Скелетон, після нього одразу Бутстрап і Фундейшн, а потім кожен бажаючий писав свій власний.

На той час це був просто вибух! Я ще пам’ятаю часи, коли необхідно було писати "хаки" для 6-го інтернет експлорера, і крутість верстальника була саме у цьому -- уміння писати код під старий ішак. Тому поява на ринку інструмента, який економе 3/4 часу на написання коду одразу змінила принципи написання. Не потрібно було писати стандартні "костилі", достатньо було підключити файл бібліотеки і вирішувати нестандартні задачі.

Час йде і нові технології стають звичними за дуже короткий проміжок. Якщо 12 років тому можна було використовувати у верстці таблиці, і всіх це влаштовувало, то 10 років тому, коли на ринку з’явилася продукція компанії Еппл, необхідно було терміново забути про таблиці і верстати все ДІВами. 8 років тому смартфони та планшети стали звичним явищем і адаптація під різні розміри екрану стала стандартом верстки. 

Що маємо на даний час? З 2013 року всі (активні) браузери нативно підтримують display:flex. Бутстрап тільки за рік випустив нову версію свого фреймворку; запізнився на рік! 

Але чи потрібен шаблонізатор з можливостями сучасних браузерів? Я вважаю, що ні. Фішки, які бонусом дають css-фреймворки -- це єдина річ, яка ще потрібна. А от шаблонізатор відживає своє. 

Вангую остаточний занепад шаблонізаторів до 2020 року, коли усі браузери будуть так само нативно підтримувати display:grid.