Як запустити фотошоп у лінукс?

Основна лінух тлумачний словник 399

Одна з причин, чому вирішив перейти на лінукс -- небажання користуватися ломаним платним продуктом. Виправдання типу "вінда сильно дорога, тому користуюся ломаною" -- це дуже по-дитячому. Виправдати використання ломаної вінди можна було років зо 5 тому, коли вартість ліцензії і справді можна було вважати високою у порівнянні з нашими зарплатами. Але зара. . . 

Друга причина -- стабільна швидка робота (за умови встановлення нормального лінукса, а не якогоїсь рукожопної збірки).

Редактор "gimp" мені подобається більше ніж "фотошоп", він справді легкий, швидкий, кастомізований і зручний. Хто дуже сильно звик до "фотошопа", той звісно буде заперечувати але заперечення будуть на кшталт "у фотошопі є суперфіча, яку я використав 1 раз за 5 років використання, а в гімпі її немає, тому одну складну задачу доводиться робити 5 хвилин, а не 3, як у фотошопі з використанням тої фічі".

На жаль, ще досі доводиться робити верстку. Традиційно шаблон є у форматі "фотошопа", хоча "гімп" прекрасно розуміє усі файли "фотошопа" і коректно показує шари, але не має деяких дрібних релементів або ж ці дрібні елементи не розпізнає. 

У моєму конкретному випадку не відобразив півтінь текстового шару; оту півтінь, яку традиційно роблять у "фотошопі" за допомогою "параметрів накладання" у шарах. 

Довелося заморочитися з встановленням "фотошопа" на мій MX-linux.

Заморочування зайняло 2 хвилини: завантажив з торента "photoshop portable"  і запустив. Встановлений wine, який йде разом зі самим MX-linux (тобто додатково встановлювати не тре), одразу запустив "фотошоп".

Думаю: той самий принцип працює і з усіма іншими віндовс-програмами, тобто для запуску достатньо мати портейбл-версію і wine не буде навіть створювати додатковий віртуальний диск. Дякую за увагу)

пс. А кому хочеться заморочитися більше ніж на 2 хвилини, велком до playonlinux -- спеціальна тулза для встановлення інших програм "правильно", тобто на віртуальний диск, який створює wine.