Корисні дрібниці віндовса: браузер фаєрфокс та інші

Основна комп’ютер 521

Продовжую тематику “корисні дрібниці віндовса: права кнопка” , хоча цю тему було б ліпше назвати “корисні дрібниці для віндовса”…

багато списів (та щитів) поламано в суперечці “який браузер ліпший”, дехто навіть сперечається з приводу, як правильно писати: браузер, броузер чи бровзер)

Думаю, що правильно саме браузер, а бо тому що я так сказав!!! бо українська мова милозвучна і м’яка, та й вимова “браузер” з’явилася значно раніше за “бровзер” чи “броузер”; цссс, броузер — мабуть-таки, правильніше, але я вголос про це не говорив)))

Повернемося до наших бананів баранів, тобто браузерів (дослівний український переклад: оглядач, чи обсерватор); на даний час найбільш розповсюджені такі:

 • ішак
 • фаєрфокс
 • опера

Дихає в потилицю:

 • гугл кром (колишній епплмакінтошевський сафарі)

Ще хтось можливо чув про:

 • амайя
 • лінкс

Це чотири основних браузери; три найбільш розповсюджені мають різноманітних “менших братів”, типу “опера АС” (форк опери), макстхон\авант\майІЄ2 (ішак), нескейп-навігатор (“батько” фаєрфокса), флок\кей-меліон (фаєрфокс).

Тепер більш детально щодо того, який браузер є ліпший-мальовничіший-чудовенький-гламурненький, в якому менше косяків, який зручніший у користувацькому плані, який працює швидше, який просто є найбільш розповсюдженіший?

Найбільш розповсюджений є безумовно ішак (інтернет експлорер), причина проста -- він є вбудований в операційну систему “віндовс”, яка, як відомо, є найбільш розповсюдженою операційною системою у всьому світі…

Найшвидший це лінкс, браузер, який не відображає ілюстрації, тобто за своєю суттю -- текстовий, тому і найшвидший; з “нормальних” браузерів, які відображають графіку -- опера!

Найбільш зручний в користувацькому плані -- фаєрфокс, за допомогою додатків (еддонів), які встановлюються з одного чи двох натискань лівої клавіші мишки, його можна налаштувати на будь-яку роботу: перевірка сайтів, додавання в закладки, перевірка часу, погоди тощо; можна заперечити, що такі “віджети” є і врешті браузерів, так, є, але у фаєрфоксі вони розташовуються оптимально і додаються простіше “по-віндовськи” -- перетягуванням.

Найбільш гламурний -- звичайно, що фаєрфокс, змінити зовнішній вигляд простіше ніж поміняти рукавички.

Найбільш загальмований -- амайя, від розробників документації по ворлд-вайд-веб.

Найбільш перспективний -- гугл кром, бета версія чудово себе зарекомендувала, користувацький інтерфейс дуже зручний і простий, додати цьому браузеру ще різноманітних еддонів -- і цілком можливо, що він стане найліпшим за всіма показниками.

Мій улюблений: фаєрфокс!

Причина є проста: знайомство з браузерами почалося з ішака, потім потрапила на очі опера і нетскейп-навігатор; ішак часто глючив, опера була платною, а в безплатній версії на всю морду браузера висів здоровезний банер, а от нетскейп був майже ідеальний.

Згодом до ішака почали ліпити різноманітні додатки (додаткові панелі сторінок, кнопки, різні функції), опера стала повністю безплатною, нетскейп спочив у Бозі, але ж перша любов -- вона назавжди!) І ось нарешті з’явився перший фаєрфокс! І “перша любов” ніби знову зі мною, реінкарнація, перевтілення душ!)))

Досить лірики!

Деякі корисні додатки до фаєрфоксу, які я використовую:

 1. https://addons.mozilla.org/ru/firefox/downloads/file/44269/flagfox-3.3.7-fx+sm.xpi — показує в адресному рядку прапорець, де фізично знаходиться сайт; це може бути корисним тим користувачам, в яких закордонний трафік є більш дорожчий, ніж місцевий
 2. FoxClocks: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/downloads/file/43024/foxclocks-2.5.11-fx+tb+sb+sm.xpi — показує час різних світових міст, якщо хочете постійно знати, яка година зара, наприклад, в шанхаї, то еддон саме для вас
 3. FoxyProxy: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/downloads/file/44657/foxyproxy-2.8.11-fx.xpi — якщо виникає потреба інколи приховати свою айпі-адресу
 4. Russian: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/downloads/file/41290/russian_spellchecking_dictionary-0.4.2-fx+tb+sm.xpi — російський словник правопису
 5. Ukrainian: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/downloads/file/37916/ukrainian_dictionary-1.5.5-fx+tb.xpi — словник любої солов’їної!
 6. Download Statusbar: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/downloads/file/30823/download_statusbar-0.9.6.3-fx.xpi — корисний еддон, який дозволяє бачити завантаження якогось файлу не в додатковому вікні, а в статус-барі (внизу на нижній сірій смужці браузера)
 7. Forecastfox™: https://addons.mozilla.org/uk/firefox/downloads/file/43828/forecastfox___-0.9.8-fx.xpi — мегасупермодний еддон, який показує погоду, ви можете налаштувати погоду свого населеного пункта чи якогось іншого; наприклад, Москва, дивитеся за вікно — у нас сонце і пташки, а еддон показує, що в Москві сніг та холод, ги-ги-ги

Дякую за увагу, величезну кількість додатків можна знайти на офіційному сайті: https://addons.mozilla.org/uk/firefox/