Львівський форум, історія елефа, частина друга

Основна форум історія 778

А тепер розповім про неприємне. 

Протягом 2007-го та 2008-го року було багато людей, які прийшли та пішли з форуму, думаю, що н еварто згадувати когось поодинці, щоб когось не забути…
зверну увагу лише на три події в житті форума, які змінили його, він перестав бути дискусійним та цікавим.

Це:

  • акцент на фотографіях, розвиток теми “покажи писок”;
  • дві кнопки карми (найбільше зло )));
  • закриття форуму, вхід за запрошеннями.

Тема “покажи писок” призвела до того, що дискусійний форум поступово перетворився на самолюбування, не було запропоновано ніц для противаги.

Кнопка плюсової карми призвела до того, що люди перестали писати гострі речі, перестали висловлювати свою думку, а якщо хтось наважувався, то його “карали” мінусами; тобто мінус на форумі -- став чимось на кшталт відрази до дописувача. 

У більшості випадків кнопка плюс була не схваленням якоїсь думки, чи погодження з нею, а виявом підлизування, типу: я тобі ставлю плюс, бо ти хороше говориш, а тепер твоя черга мені плюс поставити.

Вхід за запрошеннями на початку 2008-го року призвів до того, що перші дві причини просто стали процвітати, оскільки на форумі змогли вільно реєструватися тільки виключно мами, які приводили своїх подруг, а ті приводили своїх подруг. 

Вхід за запрошеннями був вимушений крок, оскільки грошей на на якісний хостінг не було, то довелося обмежити кількість гостей, після того, коли гроші з’явилися -- ситуацію міняти було надто пізно, та й не варто було. 

Я був категорично проти від’єнання беефу (“бабського форуму”) від елефу, бо багато мамів були цікавими співрозмовницями, а їх примусово помістили в “жіноче гетто”, ало то таке.

І на завешення кілька слів про модерацію.

Можна довго дискутувати щодо модерації, що вона має бути педагогічною, вона має бути виваженою, вона має враховувати усі смаки та тимчасові аспекти, та є одне “але” -- модерація на форумі була добровільною і в кожного з модераторів свій характер і свій життєвий досвід. 

Модерування форуму -- справа не з легких, хтось може заперечити “то чого ти поперся у модератори”, відповім на такий докір словами: “поперся тому, що форум майже для кожного модератора є своїм, своїм місцем спілкування, а не бійки, тому і модеруєш так, щоб форум лишався місцем спілкування”. Ось коли ти, як модератор, ніц змінити не можеш, тоді розвертайся і йди.

Я так і зробив)