Неправильна система оцінювання в школах

Основна соціальна мережа філософія 355

За москалів була 4-бальна система; формально -- 5-бальна, але коли ту одиницю ставили? 2 -- ти не знаєш, а 1 -- ти не знаєш, але ще й вчителя зміг розізлити; я отримував кілька разів 1))) Коли вчитель ставив 1, то завжди в дужках дописував (один), спершу мама думала, що я такий унікальний, один у цілому класі отримав одиницю, насправді то вчитель страхувався, щоб я на 4 не виправляв)))

На даний час 12-бальна, але не маю даних, щоб комусь ставили 1, 2 чи 3.

І проблема не в балах. Прекрасно розумію, що вчитель зара не хоче ставити настільки маленьку оцінку, бо це приниження. Сенс у тому, що сам принцип оцінювання кардинально неправильний.

Беремо такий приклад -- коли ти дорослий і фахово займаєшся якось працею, скажімо -- сантехнік, водій автобуса чи лікар, і стається ситуація, коли потрібно прийняти рішення. У такому випадку ти приймаєш або правильне рішення, або неправильне. "трошки правильного" чи "трошки неправильного" у цьому випадку немає. Але дітей у школі вчать, що може бути "трошки неправильне" або "майже правильне" та ще й градації оцього "правильного" пропонують.

Як на мене -- має бути тільки 1 (один) бал -- ти точно знаєш відповідь на питання, або ж не знаєш, тоді немає сенсу тобі якусь оцінку ставити. Бо, наприклад, коли ти водій автобуса і "знаєш майже усе", але не знаєш тільки однієї "дрібнички", що на червоне світло потрібно зупинятися -- то ти НЕ знаєш.

Можна заперечити, навести приклад соціальної мережі, де допис може бути неоднозначний або взагалі суперечливий, і хтось поставить "лайк" в якості подяки за цікаву інформацію для роздумів, хтось поставить "сердечко", бо цілком погоджується і у захваті від прочитаного. Але оцінка у школі -- це не предмет дискусії, а перевірка засвоєних знань. 

Чув думку, що оцінка у школі -- це не тільки оцінка за знання, але і оцінка за уміння засвоювати інформацію. Може й так, але де це вказано в атестаті чи дипломі? Може середній бал за всі предмети говоре, що людина посередньо засвоює інформацію? Чи сучасна градація від 1 до 12 балів показує, що, наприклад, бал 7 -- це на 10 секунд (20 секунд, хвилина тощо) швидша реакція дитина на питання, аніж бал 6?) 

Отут навіть ціла теорія про 12-бальну систему) 

https://smartum.com.ua/about_us/blog/vospitanie-detej/siday-p-yat-abo-yaka-sistema-otsinyuvannya-krashcha/

Ось ще одна:

https://uk.etcetera.media/vid-1-do-12-za-shho-vchiteli-znizhuyut-otsinki-i-shho-oznachaye-kozhna-otsinka-znan.html