Політика, чи варто нею цікавитися?

Основна філософія 511

Варто, хоча я нею і не цікавлюся) Парадокс? Насправді — ні, не парадокс. Просто тре усвідомити що це таке “політика”, і яка вона буває

А буває вона така:

  • державна (державницька);
  • релігійна (церковна);
  • соціальна;
  • побутова.

Всі люди, які кажуть, що не цікавляться політикою, мають на увазі саме державну, часто — релігійну, але часто-густо забувають про соціальну і просто не думають над побутовою. 

Яка ж між ними різниця? Різниця кардинальна:

Державна політика

Це політика держави, політичні партії та політичні громадські організації, які нібито відстоюють думку чи позицію народу, а насправді вони відстоюють позицію обмеженого кола людей, які, як правило, уже при владі, або були при владі. 

Приклад: умовна “демократична партія” -- є керівники такої партії, які мають свій зиск з існування цієї партії, є люди, які хочуть бути біля “любимого тіла керівництва”, є люди, які просто хочуть мати якусь владу “під егідою” цієї партії, і є народ, який цю партію підтримує чи не підтримує; партія має “своє бачення майбутнього” для цих людей, це може бути -- “більше грошей столярам-металургам-пенсіонерам-двірникам” чи “менше податків для фермерів” або ще якісь такі обіцянки. Народ це слухає, вірить у це, переповідає ці обіцянки іншим, агітує -- тобто переконує інших, що “тре йти голосувати за демократичну партію”. Як правило, така умовна “демократична партія” свої обіцянки не виконує, аргументуючи це тим, що “їм завадила комуністична партія, а для того, щоб ми виконали свої обіцянки -- ви, народ, маєте голосувати за нас ще раз!”.

Інший приклад: умовна “комуністична партія” -- є керівники такої партії, які мають свій зиск з існування цієї партії, є люди, які хочуть бути біля “любимого тіла керівництва”, є люди, які просто хочуть мати якусь владу “під егідою” цієї партії, і є народ, який цю партію підтримує чи не підтримує; партія має “своє бачення майбутнього” для цих людей, це може бути -- “більше грошей столярам-металургам-пенсіонерам-двірникам” чи “менше податків для фермерів” або ще якісь такі обіцянки. Народ це слухає, вірить у це, переповідає ці обіцянки іншим, агітує -- тобто переконує інших, що “тре йти голосувати за демократичну партію”. Як правило, така умовна “комуністична партія” свої обіцянки не виконує, аргументуючи це тим, що “їм завадила демократична партія, а для того, щоб ми виконали свої обіцянки -- ви, народ, маєте голосувати за нас ще раз!”.

Порівняйте першу і другу, бачите різницю? Я не бачу жодної, може, хіба в символіці.

Релігійна політика

Це політика людей, які мають релігійну владу, та хочуть ще й політичної влади. Якщо в державній (державницькій) політиці ще щось людям обіцяють, порівнюючи себе з іншими організаціями, то тут якесь порівняння відсутнє, тут просте гасло: “ми” -- правильні і хороші, нас Бог любить, “вони” -- сволочі, їх Бог не любить, обирайте нас!

Соціальна політика

Це стосунки людей вцілому. 

Наприклад: в громадському транспорті, на роботі, в інших суспільних місцях (магазини, установи, місця зібрання людей) ми поводимося згідно правил етикету чи простого виховання, так, як нас навчили батьки-школа-інший навчальний заклад. Ми ж не намагаємося видертися наперед, розштовхуючи усіх ліктями, бо знаємо, що за таку неполітичну поведінку -- можна і абсолютно неполітично отримати по писку.

Побутова політика

Стосунки в сім’ї та з близькими людьми. 

Наприклад: в родині, з товаришами, з сусідами, знайомими ми поводимося так, щоб їх не образити, щоб був відповідний статус кво -- щоразу тре подумати, як вчинити, щоб не сталося якихось неприємностей. Скільки разів ми шкодували, що сказали-зробили-не зробили щось, а потім нам це боком вилізло?

Державна та релігійна політика мене не цікавить, не збираюся за чиїсь шкурні інтереси нервувати чи сваритися з людьми, але без соціальної та побутової політики прожити неможливо, скільки б суспільство, в якому живеш, не подобалося, поза суспільством не виживеш. Ну, хіба якщо поселитися десь в густому лісі та існувати за рахунок цього лісу, але я так думаю, що там також буде присутня політика — мистецтво співіснування.