Три етапи сучасної популярної музики

Основна історія музика філософія 373

Популярна -- це та, яку слухає дуже велика кількість людей, андерграундна -- це коли кількість людей, яка слухає цю музику, в рази менша за популярну. Музика, яку ми зара називаємо "класичною" колись була андерграундна, бо слухали її одиниці -- тодішня еліта, потім стала популярною, бо стала доступною для великої групи заможних людей. Така сама ситуація і з іншими напрямками. Андерграундний джаз початку 20-го сторіччя поступово перетворився у масовий естрадний жанр.

Перший період: 1920-і -- 1950-і

Джаз, аренбі, госпел. Вся музика повинна була бути у певних рамках. Музиканти проходили суворий дрес-код, "серйозні дядьки" вирішували, кого можна допустити на музичний олімп, а хто цього не достойний. Музику переважно писали одні, а виконували інші. Музикант лишався "зіркою" десятки років з буквально кількома або навіть однією піснею.

Другий період: 1950-і -- середина 2000-х

Кожен, хто мав талант та волю, мав змогу вилізти нагору. Звичайно, ще повинен був бути елемент випадку, бо не кожен талановитий музикант міг стати суперзіркою. Музику переважно писали і виконували одні й ті самі люди. Щоб бути "зіркою" музиканту потрібно було постійно привертати до себе увагу і записувати нові хороші пісні.

Третій період середина 2000-х -- наші дні

"Зіркою" може стати будь-хто за лічені години завдяки вірусному відео, але так само дуже швидко за тебе усі забувають.