Улюблена література: Полювання на тигра

Основна шедевр література 580

Замість передмови

Назва книги, якщо і викличе якісь асоціації, то найскорше -- джунглі та мауглі з сокирою)) Дехто справедливо зробе припущення, що “тигром” може бути і німецький танк. 

Та тільки одиниці справді згадають таку книгу. Якщо не помиляюся, то останні репринти книги були ще в кінці 70-х років минулого сторіччя, покоління, яке читало цю та інші книги видатного письменника (про якого згодом) зараз має 40-60 років, поодинокі випадки, що цей та інші твори читало більш молоде покоління -- радше вийняток.

Про що ж сама книга?

Книга про війну, про військовий концтабір, в якому у’вязнено військовиків РККА (робоче-крестьянської красної армії, тобто -- червоної армії). Про бажання полонених вижити, та мрії про спасіння з полону. 

Головний герой книги -- “Чарлі”, молодий хлопець, який перед самою війною закінчив театральний навчальний заклад за спеціальністю “сценарист”, потрапив у полон, після чого головною метою його існування, була втеча! Чарлі постійно розвивав свої дані аналітика, постійно розмірковував над подіями, які вирували навколо. З часом він навчився передбачати події на кілька кроків наперед, створювати багатокрокові плани тощо.

Хто такий Чарлі насправді?

Чарлі -- простий хлопець, але насправді такий, який вміє не просто спостерігати за подіями, а й робити з побаченого висновки. Цілий концтабір людей, але висновки з побаченого робив тільки він. Решта військовополонених не сприймали його серйозно, вважали за мрійника, звідси й прізвисько -- Чарлі (Чарлі Чаплін, комедіянт). А Чарлі спершу придумав поцупити танк (і таки поцупили), а потім спланував та зреалізував утечу цілого концтабора.

На завершення

Є такі книжки, які приємно читати завдяки стилю написання -- може читатися тяжко, але отримуєш задоволення від самого словосполучення, читаєш порціями -- кілька сторінок на день, а є книжки, які “ковтаєш”, і “полювання на тигра” -- одна з таких.

Про автора “полювання”

Книгу написав львівський письменник, який для мене є найбільш улюблений з багатьох і багатьох просто улюблених -- микола далекий (псевдонім), справжнє прізвище -- Алексєєв! Микола Далекий, як і багато інших видатних та й просто відомих письменників, у свій час був військовим журналістом. Пройшов війну, бачив на власні очі усі ці події, тому й книга є живою, не надуманою, не натягнутою за вуха. 

За п’ятибальною системою: міцна п’ятірка!